Chrysler koncerns, tagad gan DaimlerChrysler, savu pirmo minivenu izbrauca no rūpnīcas 1980-to gadu vidū, un veiksmīgi turpina darboties šajā automašīnu segmentā līdz pat šodienai. Pirmais Chrysler Town&Country (T&C) modelis tika radīts 1990-tajā gadā, taču 2001. izlaiduma gada auto nāca klāt neskaitāmi uzlabojumi un jauninājumi, lai vairotu tā pievilcību pircēju acīs, liekot akcentu uz tām iezīmēm, kas padara T&C tik īpašu citu minivenu vidū. Tad nu īsumā iepazīsimies ar pamatīpašībām, kas ir raksturīgas T&C 2001’.

Aizmugurējās piekares automātiskā līmeņošanas sistēma
Automātiski koriģē piekares stāvokli, atbilstoši noslodzei un ceļa reljefam, padarot braukšanu maksimāli komfortablu un tikpat kā nejūtamu.

TCS (vilkmes kontrole)
Lai uzlabotu braukšanas drošību, TCS novērš priekšējo riteņu izspolēšanu, uzsākot braukšanu, kā arī piemēro atbilstošu bremzēšanas spēku maksimālai saķerei, sabremzējoties no max 50km/h.

Uzlabojumi priekšējā piekarē
Uzlabotā piekares sistēma piedāvā pilnvērtīgāku braukšanas komfortu, precīzu stūres darbību, kā arī samazinātu trokšņa un vibrācijas līmeni.

Tālvadības ieeja
Sākot no 2001. gada, kā jauna opcija T&C tiek piedāvātas papildus tālvadības funkcijas – centrālā atslēga + signalizācija + ar pulti atveramas/aizveramas sānu bīdāmās un aizmugures durvis.

Dzinēja uzlabojumi
2001.g. Chrysler T&C modeļa 3.8 litru dzinēja jaudas latiņa ir pacelta par gandrīz 20%, no sākotnējiem 180Zs pie 5000apgr./min, iegūstot jau 215Zs pie 5000apgr./min.
Savukārt 3.3 litru dzinēja jauda ir pacelta gandrīz par 15%, no sākotnējiem 158Zs līdz pat 180Zs.

Izmēri
Visās T&C modifikācijās auto garenbāze ir 119.3 collas. Arī auto garums visās T&C versijās būs 200.5 collas. LX/ LX AWD versijā T&C platums būs 79 collas, savukārt visās pārējās versijās – 78.6 collas. Visās modifikācijās šis minivens ir spējīgs ērti satilpināt 7 pasažierus (ieskaitot vadītāju). Un kas patīkamākais – par šaurību nebūs jāsūdzas nevienam – pat garāka auguma basketbolists T&C plašumos jutīsies maksimāli komfortabli.

Parametri
T&C apgriešanās diametrs ir 39.4 pēdas. Minivena degvielas bākas ietilpība ir 20 galoni, bagāžas nodalījuma ietilpība – 167.9 l.

Drošība
T&C standarta drošības prasības, tādas kā gaisa drošības spilveni un ABS, ir absolūtais minimums. Auto ir piemērota virkne papildus drošības elementu, piemēram, trieciena gadījumā, gaisa spilveni tiek piepūsti ar dažāda līmeņa intensitāti, atkarībā no trieciena spēka.

Testi
"Automotive Marketing Consultants, Inc." testos 2001. gada Chrysler T&C ieguva visaugstākos rezultātus, ņemot vērā svērto indeksu.

Degvielas patēriņš
Izgatavotāja noteiktais degvielas patēriņš Lxi versijai pilsētas režīmā ir ~13.8l/100km, savukārt, kruīzējot pa šoseju ~9.8l/100km. Pilnpiedziņas variantā rādītāji pieaugs par ~1l/100km. Izgatavotāja noteiktais degvielas patēriņš tiek mērīts laboratorijā uz stenda, simulējot reālus braukšanas apstākļus! Reālais degvielas patēriņš ir stipri atkarīgs arī no automašīnas tehniskā stāvokļa, braukšanas stila un laika apstākļiem.

Statuss
Minivena statuss ir krietni mainījies līdzi laikam. Sākotnējais, 1980-tajos gados par "dīvaini" dēvētais kravas busiņš, kurā gluži vienkārši bija satilpināts vairāk sēdvietu nekā ierasts, mūsdienās ir kļuvis par iekārojamu, luksus klases ģimenes vāģīti. Tagad, 21. gadsimtā, gandrīz katra lielākā auto ražotne uzskata par savu pienākumu piedāvāto modeļu klāstu papildināt ar minivenu. Nu tā ir kļuvusi gandrīz vai par aktuālo modes un prestiža tendenci auto jomā...
Lai gan amerikāņu miniveni pārsvarā ir nedaudz lielāki nekā Eiropas "ciltsbrāļi", Chrysler Voyager ir viens no ietekmīgākajiem šā auto tirgus segmenta dalībniekiem Eiropā.

Iemesli, kādēļ pircēji izvēlas tieši amerikāņu minivenus ir vairāki:
  • Plašums un maksimāls komforts (ieskaitot visas ekstras) ASV automašīnām tiek uzskatītas par pašsaprotamām lietām jau bāzes versijā.
  • Cena. Līdzvērtīgas kvalitātes un bagātīga papildus aprīkojuma eiropiešu un japāņu miniveni būs ievērojami dārgāki.
  • Statuss. Kurš gan var palikt vienaldzīgs pret mirdzošu lielceļu kuģi ar gaišu ādas salonu un respektablu 3.3/3.8 motoru? Jāatzīst, ka ievērojams ir ne tikai šī auto vizuālais tēls, bet arī praktiskā puse. Izbraucieni pie dabas ar ģimeni T&C minivenā vienmēr būs patīkama izklaide. Ērtie sēdekļi, līganā gaita, augstais klīrenss, grīdā ielokāmās aizmugures sēdekļu rindas, vairākzonu klimatkontrole un vēl un vēl... Jābauda!

Reāli fakti par T&C "iz dzīves"
No 2006.gada 10. maija līdz 10. jūnijam ATLAS MOTORS mājas lapā tika veikta apmeklētāju aptauja: "Kādēļ izvēlējāties tieši amerikāņu automašīnu?" Vairākums respondentu (54%) kā galveno iemeslu minēja tieši kvalitāti un komfortu. Kā jau sākumā noskaidrojām, T&C ir Chrysler luksus izstrādājums augstākā komforta cienītājiem. Tādā veidā, gan aptaujas rezultāti, gan T&C pozīcija tirgū pilnīgi noteikti izskaidro faktu, ka Chrysler T&C ir pārdotākais automobilis ATLAS MOTORS auto placī (27 gab.)! Pārdoto automašīnu arhīvs -->
Nobeigumā vēl viens secinājums – arī latvieši mīl komfortu!
Raksta tapšanā izmantota informācija no:
http://www.automotive-technology.com
http://www.fueleconomy.gov
SIA "ATLAS MOTORS" tirdzniecības rādītājiem un lasītāju aptaujas web lapā.


Saistītie raksti www.atlasmotors.lv
--> Grasies pirkt cienījamu un elegantu ģimenes vāģīti - minivenu?
--> Miniveni pārņem vadību!
--> Chrysler paspīd ar komfortu.