Vidējais uzticamības reitings ASV nopērkamajiem automobiļiem ir 20 atteikumi darboties uz 100 automašīnām, bet “Mercedes-Benz”, “BMW”, “Volkswagen”, “Audi”, “Volvo”, “MINI” un “Jaguar” atrodas zem šī līmeņa. Tajā pašā laikā starp amerikāņu automobiļu markām “Buick”, “Saturn” vai “Dodge” vērojami 18 atteikumi uz 100 automobiļiem, bet japāņu ražojumiem šis rādītājs ir vēl labāks – 12 no 100.

Kā uzskata speciālisti, tik neparasti rādītāji skaidrojami ar to, ka eiropiešu modeļi kļūst daudz sarežģītāki un ir aprīkoti ar daudzām mūsdienīgām elektroniskām sistēmām, tāpēc pat mazākā kļūme elektronikas darbībā var izraisīt nopietnas problēmas. Kamēr amerikāņu automobiļi šajā ziņā aprīkoti daudz vienkāršāk. Savukārt japāņiem izdodas savos automobiļos apvienot augstu uzticamību un elektronisko sistēmu pārbagātību.

Tieši jaunā “BMW” 7. sērija uzrādījusi vissliktāko rezultātu starp eiropiešu automobiļiem, zaudējot pat 1996. modeļu gada “Lexus LS400”. Vidēja izmēra automobiļu klasē par uzvarētāju negaidīti kļuvis “Ford Focus”, kas spējis apsteigt pat japāņu “Honda Civic”.

Atgādināsim, ka savus pētījumus “Consumer Report” izdevums veic, ņemot vērā savu abonētāju aptaujas rezultātus. Pagājušajā gadā šajā aptaujā piedalījās 675 tūkstoši cilvēku.

Raimonds Zandovskis

DELFI