Tie, kuri viesojušies Latvijas amerikāņu auto kluba salidojumos, nenoliedzami, zina, kāda atmosfēra un kopības sajūta tur valda - ikviens dalībnieks ir lepns par savu automobili, vēl jo vairāk, ja tas ir leģendārs 60to - 70to gadu klasiķis, kurš atjaunots paša spēkiem. Un šis lepnums vieno.

Līdzīgu atmosfēru sanāca izbaudīt kādā saulainā jūlija sestdienā, šķērsojot Kanādas pilsētu Kingstonu, Ontario provincē. Pasākums nebija plānots, gluži vienkārši laimējās būt īstajā laikā, īstajā vietā. Braucot garām lielveikalam "Canadian Tire" (viens no veiksmīgākajiem Kanādas auto un sadzīves preču lielveikaliem ar senu vēsturi), ir vērojama neparasta rosība - lielu stāvvietas daļu ir aizņēmuši dažāda gadagājuma amerikāņu spēkrati, "country" stila mūzika dzīvajā izpildījumā mijas ar dauzbalsīgu V-8 motoru rēkoņu, interesentu vidū gan veci gan jauni, bet pa vidu - lepnie auto īpašnieki, kuri nesteidzīgi darbojas ap saviem spēkratiem, pēc skatītāju pieprasījuma parūcinot dzinēju vai vienkārši draudzīgi patērzējot.

Gandrīz vai grēks būtu šādu atmosfēru laist garām un vismaz uz brīdi nepaviesoties Kingstonas amerikāņu auto salidojumā. Lai gan pasākuma norises vieta ir Ziemeļamerikā, kur tāpat jau čum un mudž no amerikāņu automobiļiem, kolekcijas klasiskākā daļa nemaz tik daudz pārsteigumus nesagādāja. Bieži vien pat gribējās izsaukties - pie mums, Latvijā, arī tāds eksemplārs ir! Un tas nav maz... varu gandrīz droši apgalvot, ka Latvijā ir pat ļoti daudz īpašu amerikāņu automobiļu eksemplāru un entuziastu, ja ņem vērā mazās Latvijas iedzīvotāju skaitu.

No izstādes eksemplāriem "iekrita acīs" Mustang Mach1 (69'), Pontiac Chieftain Deluxe ('54), Pontiac GTO Cabrio ('70), Plymouth Barracuda (ap 70') un vairāki mazpazīstamāki brendi - AMC AMX, Rambler. Ko acis papriecēt bija.

Kas īpašs un kas jau redzēts tika "nogaršots" amerikāņu automobiļu salidojumā Kingstonā, skatiet galerijas bildēs!