Jau agrā rītā Līvu Akvaparka autostāvvietā ieradās pirmie organizētāji ar palīgu komandu. Kopējiem spēkiem tika ierīkots pulcēšanās laukums ar četrām reģistrācijas vietām un noorganizētas palīgu komandas viesu uzņemšanai. Šogad pirmo reizi tika ieviesta elektroniska dalībnieku reģistrācija vairākos punktos vienlaicīgi un, lai gan sistēmai bija daži trūkumi, kopumā viss noritēja raiti un bez burzmas.

Palēnām, viens pēc otra un pa vairākiem kopā, ieradās pasākuma dalībnieki un viesi. Lielā autostāvvieta sāka aizpildīties ar visdažādākajām amerikāņu automašīnām. Kamēr vieni reģistrējās, citi varēja iestiprināties ar Līvu Akvaparka sarūpētajām brokastīm. Ap plkst. 12:00 sākās lielākā rosība, kad no aptuveni 130 automašīnām pacēlās motoru rūkoņas skaņas un tās sāka izkārtoties garā kolonā lēnam pārbraucienam pa Jūrmalas ielām.

Ar dažiem nelieliem piedzīvojumiem, lēnā garā, visa kolona nonāca līdz Jomas ielai. Tālāk ceļš veda uz pludmali. Pēc visu automašīnu sakārtošanas pludmalē, rindas garums sasniedza 470 metru, ar ko pērnais rezultāts - 350 metri, ir būtiski pārsniegts. Tas vēl ņemot vērā, ka igauņu ekipāža pa ceļam iekļuva avārijā un desmit mašīnas atbrauca daudz vēlāk. Arī 3 somu mašīnas pieripoja tikai pēc 2 stundām.

No pludmales garā auto rinda devās uz Dubultiem, pa ceļam jau tradicionāli skandinot taures zem Prezidentes rezidences mūriem. Dubultos visi interesenti varēja aplūkot Amerikāņu auto kluba un viesu automašīnas, kamēr dalībnieki iestiprinājās restorānā "Dukāts". Kamēr vieni ēda, citi pierādīja savu veiklību spēlēs - zābaka mešana riepās, riepas pumpēšana "uz aci", staigāšana uz koka kājām. Azartā krita gan pieaugušie, gan bērni.

Pēc sātīgām pusdienām un noguruši, dalībnieki devās vakara pēdējā pārbraucienā uz "Nemo" kempingu, lai atlaistu bremzes. Nakšņotpalicēji ātri iekārtojās mājiņās un pēc neilga brīža sākās pasākuma noslēguma daļa, ko atklāja Vjačeslava Mitrohina grupas koncerts. Uzrunas, pateicības, sacensību uzvarētāju apbalvošana. Goda rakstu saņēma pasākuma tālākais viesis no Krievijas pilsētas Iževskas, kurš uz pasākumu bija ieradies veicot 2250 km. Tad sākās pasākuma neformālā daļa, kur savus priekšnesumus sniedza Ivars Pētersons, Pits Andersons un somu grupa "The Unnamed Howlers". Pasākums beidzās gaismai austot...


Pasākuma atbalstītāju vidū ir arī Atlas Motors, kurš šogad mirdzošo amerikāņu skatē sevi pārstāvēja ar jauno Chevrolet HHR modeli! Tā bija laba iespēja visiem interesentiem pirmo reizi apskatīt jauno ševiju klātienē.

Papildu informācija par salidojumu --> www.uscars.lv