Klāt ziemas aukstākais mēnesis - februāris ar sniegu, apledojušiem ceļiem un aukstāko gada temperatūru. Tas ir nopients pārbaudījums ikvienam auto. Laikapstākļi ne tikai ietekmē mūsu noskaņojumu, bet arī braukšanas kvalitāti. Tumšajos rītos un vakaros apgrūtināta ir redzamība, kā arī mainīgais ceļa segums (reizēm sauss, reizēm slapjš, reizēm apledojis) var apgrūtināt braukšanu.

Kas jāņem vērā, lai braukšana ziemā būtu droša?

Atlas Motors speciālistu ieteikums Nr.1 – izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu, izvērtējot ceļa seguma kvalitāti, redzamības zonu un satiksmes intensitāti. Šeit vietā atcerēties, ka uz braukšanas ātruma zīmēm norādīts maksimālais braukšanas ātrums konkrētajā vietā. Ja nav pārliecības par iepriekš minētajiem apstākļiem, labāk braukt lēnāk, bet droši nonākt galamērķī.


Atlas Motors speciālistu ieteikums Nr.2 – izvēlēties braukšanas apstākļiem piemērotu aprīkojumu un laikus sagatavojiet savu auto ziemai. Kas tad ir nepieciešams, lai bez liekām bažām varētu braukt rudens un ziemas laikapstākļos?1) Atbilstošu riepu izvēle. Kad dzīvsudraba stabiņš termometrā noslīd zem +5 grādu atzīmes, krietni drošāka braukšana jau būs ar ziemas riepām. Vasaras riepu gumijas sastāvs pie zemām temperatūrām kļūst ciets un vairs efektīvi nepilda savas funkcijas.
2) Jauni vējstikla tīrītāji. Tumšajā laikā, kad īpaši apgrūtināta redzamība, būtiski ir saglabāt skaidru skatu uz ceļu, kas bieži vien palīdzēs izvairīties no nevēlamiem starpgadījumiem. Mūsu ieteicamā izvēle ir ASV ražotie ANCO firmas logu tīrītāji ar gumijas apvalku, kas nosedz logu tīrītāja konstrukciju un pasargā to no apledošanas un sasalšanas.3) Ziemas logu šķidrums. Vai esat saskārušies ar logu šķidrumiem, kuri solīto -20 grādu vietā sasalst jau pie -10*, piedevām, izsmidzinot uz vējstikla, izraisa nepatīkamu smaku? Piedāvājam labu risinājumu – ASV ražotu premium ziemas logu šķidrumu Power Blast ar atledojošu funkciju un noturību līdz -29*C. Kas ne mazāk svarīgi - šim logu šķidrumam nav kaitīgās smakas! Jums patiks.


4) Tīri lukturi. Bieži vien nepietiekama uzmanība tiek pievērsta lukturu tīrībai, kas būtiski var ietekmēt redzamību uz ceļa. Tāpēc svarīgi uzturēt lukturus tīrus. Ja Jūsu auto ir plastmasas lukturi, kas laika gaitā kļuvuši nespodri un matēti, noteikti līdzēs lukturu pulēšana! Un nevajadzēs domāt par spožākām spuldzēm, kas ne vienmēr dos cerēto efektu.


5) Akumulatora kvalitāte. Jūs taču negribētu aukstā rītā sēdēt aukstā automašīnā un konstatēt, ka tā vienkārši nepielec? Ja nav pārliecības par akumulatora dzīvotspēju, brauciet uz Atlas Motors autoservisu. Ar īpašu mērierīci dažu minūšu laikā noteiksim akumulatora kvalitāti un iedosim Jums izdruku par akumulatora stāvokli un vecumu. Ja akumulatora kalpošanas laiks tuvosies beigām, varēsim piedāvāt vietā jaunu. Īpaši labā izvēlē mums ir ASV ražotie EXIDE firmas akumulatori.


6) Labs ledusskrāpis un sniega slotiņa. No rīta Jūs pārsteidz apledojuši auto stikli vai sniega čupa uz auto? Lai nebūtu pārsteigumi, automašīnā vienmēr pie rokas vajadzētu būt ledusskrāpim un sniega slotiņai vai abu apvienojumam vienā. Arī šeit Jums varēsim piedāvāt labas kvalitātes ASV ražotos Hoppy firmas aksesuārus. Kas būtiski – tie kalpos droši un uzticami, notīrīs visu ko vajag un nelūzīs. Pieejamas arī garāka izmēra slotiņas džipu un minivenu ērtai attīrīšanai no sniega un ledus.7) Auto durvju blīvgumiju apstrāde ar silikonu. Ja mazgāsiet auto ziemā, nākamajā rītā pēc mazgāšanas noteikti gribēsiet arī automašīnā iekāpt. Lielākos mīnusos problēmas var sagādāt durvju blīvgumiju sasalšana, tāpēc tās iepriekš jāiesmērē ar šim nolūkam paredzētu silikonu. Blīvgumiju apstrādi var veikt arī mūsu autoservisa meistari Jūsu vizītes laikā Atlas Motors autoservisā.

Lai izvēlētos atbilstošāko ziemas aprīkojumu un sagatavotu Jūsu auto ziemai, aicinām apmeklēt Atlas Motors autoveikalu un autoservisu Vagonu ielā 38, Rīgā. Jautājumu gadījumā droši zvaniet pa tālruni 67310384 vai rakstiet e-pastu info@atlasmotors.lv.